پاجوش زدن سانسوریا,پاجوش زدن سانسوریا پاکوتاه,پاجوش زدن سانسوریا در اب,پاجوش زدن سانسوریا نی نی سایت,پاجوش زدن سانسوریا رنگی,پاجوش زدن سانسوریا مهتابی,پاجوش زدن سانسوریا با ذغال,آموزش پاجوش زدن سانسوریا,طریقه پاجوش زدن سانسوریا,فصل پاجوش زدن سانسوریا,پاجوش زدن سانسوریا با زغال,

عوامل مختلفی می تواند در رشد و پاجوش زدن سانسوریا دخیل باشد. شما ابتدا باید شرایط خوب را برای گیاه فراهم کنید و به نیازهای آن جواب مثبت دهید تا سانسوریا هم کم کم شما را خوشحال کند و شروع به پاجوش زدن کند. در مطلبی جداگانه به طور کامل در مورد نیازها و شرایط مناسب نگهداری سانسوریا صحبت کرده ایم. با گل ندا در ادامه این مطلب همراه باشید تا برای شما رازهای پاجوش زدن سانسوریا را بیان کنیم.

 

مقاله پیشنهادی گل ندا : رازهای پاجوش زدن زاموفیلیا

 

نیازها و شرایط نگهداری سانسوریا

این گیاه را در گروه گیاهان مقاوم قرار داده اند. هم به کم آبی و هم به نور کم مشهور است. ولی در این شرایط فقط می تواند خودش را  زنده نگه دارد و رشد خوبی نخواهد داشت. پس شما باید برای سانسوریا باید نور خوب ولی فیلتر شده، آبیاری متوسط (خاک را بررسی کنید هر زمان خاک تا عمق ۳ الی ۴ سانتی متری خشک شد به گیاه آب بدهید) خاک غنی با زهکشی بالا (خاک سانسوریا می تواند کمی هم سنگین باشد) و بهترین دما برای نگهداری این گیاه ۱۸ الی ۲۵ درجه سانتی گراد هست.

اگر شرایط خوبی برای این گیاه فراهم کنید تا ۱۵۰ الی ۱۶۰ سانتی متر هم می تواند قد بکشد و پاجوش بزند. البته گونه سانسوریا پاکوتاه همانطور که از اسمش پیداست خیلی قد نمی کشد ولی به خوبی پاجوش می زند.

چرا اصرار به پاجوش زدن سانسوریا دارید؟

یکی از بهترین و راحت ترین روش های تکثیر این گیاه و پرپشت شدن آن در گلدان، پاجوش است، پاجوش بچه های گیاه شماست. بعد از اینکه گیاه جوانه زد شما می توانید پاجوش را جدا کنید یا با تقسیم بوته یک گلدان جدید داشته باشید.

حسی که جوانه زدن و پاجوش در گیاهان به انسان می دهد مثل تولد فرزند است که حتما باید تجربه کنید. اگر گونه ابلق داشته باشید بهترین روش تکثیری که به شما گیاه های ابلق می دهد همین پاجوش هست.

رازهای پاجوش زدن سانسوریا کدامند؟

پاجوش دادن یا ندادن سانسوریا می تواند ۶ علت عمده داشته باشد. مانند : نور، دما،آبیاری، گلدان، آفت و تغذیه. که همگی به شرایط نگهداری شما بستگی دارد.

نور مناسب

سانسوریا در نور خیلی زیاد و یا نور خیلی کم نمی تواند پاجوش بدهد. اگر نور کم باشد گیاه رشد کمی خواهد داشت و رنگ برگها به سبزی می زند و اگر نور زیاد و مستقیم باشد مخصوصا در تابستان (اگر در معرض نور مستقیم خورشید باشد) مانع از رشد گیاه می شود، پس چه نوری برای سانسوریا مناسب است؟ شما نور زیاد ولی فیلتر شده را برای گیاهتان فراهم کنید. این گیاه باید حداقل روزانه ۶ ساعت نور خوب دریافت کند تا رشد خوبی داشته باشد.

بهترین محل برای نگهداری از آن پشت پنجره مات یا دارای پرده است، البته اگر در آپارتمان زندگی می کنید و نور خوب ندارید می توانید از لامپ های رشد هم استفاده کنید.

آبیاری

این گیاه به آبیاری کم مقاوم است و آبیاری زیاد را به هیچ وجه دوست ندارد. و اگر میزان آبیاری زیاد باشد به مرور از بین خواهد رفت. همچنین آبیاری زیاد باعث به وجود آمدن بیماری های قارچی در گیاه می شود، اگر آبیاری را درست و به موقع انجام دهید گیاه رشد خوبی خواهد داشت. بهتر است خاک را بررسی کنید و هر زمان خشک شد به گیاه آب دهید.

آبیاری را به نحوی انجام دهید که گیاه کاملا سیراب و آب اضافی از زیر گلدان خارج شود. در ضمن زهکشی را هر ماه چک کنید چون تجمع آب زیر گلدان باعث پوسیدن ریشه و در نهایت مرگ گیاه خواهد شد.

 

مقالات پیشنهادی گل ندا : زهکشی گلدان – دلایل مرگ گیاهان آپارتمانی – آبیاری گیاهان آپارتمانی

 

سایز گلدان

انتخاب گلدان مناسب با گیاه در رشد و پاجوش زدن سانسوریا و حتی تمامی گیاهان آپارتمانی بسیار مهم است، سانسوریا ابتدا اقدام به رشد ریشه می کند و زمانی که گلدان پر از ریشه شد شروع به پاجوش زدن می کند. پس انتخاب گلدانی متناسب با سایز گیاه برای پاجوش زدن بسیار مهم است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب درست گلدان پیشنهاد می کنم مقاله انواع گلدان را مطالعه کنید.

 

مقاله پیشنهادی : گلدان مناسب برای کاکتوس

 

دما

اگر دمای محل نگهداری بالاتر از ۲۵ یا پایین تر از ۱۸ درجه سانتی گراد برسد احتمال ایجاد پاجوش پایین خواهد آمد، این گیاه می تواند تا دمای ۳۰ درجه سانتی گراد را به خوبی تحمل کند. ولی باید میزان آبیاری و رطوبت را برای آن به خوبی فراهم کنید. همچنین نباید اجازه دهید دمای محل نگهداری، پایین تر از ۱۰ درجه سانتی گراد برسد. چون گیاه اگر مدت طولانی در این دما بماند موجب مرگ آن خواهد شد.

 

بیشتر بدانید : آب مناسب برای آبیاری گیاهان آپارتمانی – ضدعفونی کردن خاک گلدان

 

کودهای فسفر بالا یکی از رازهای پاجوش زدن سانسوریا

همانطور که در بخش قبل گفتیم بعد از رشد ریشه گیاهان شروع به رشد ساقه و پاجوش زدن می کنند. زمانی که شما گیاه را با کودهای فسفر بالا تغذیه می کنید عملا رشد ریشه را افزایش می دهید و این به گیاه کمک می کند که زودتر پاجوش بزند.

برای این کار میتونید از کودهای NPK (کود کریستالون) فسفر بالا استفاده کنید.

 

محصولات پیشنهادی گل ندا : انواع کود

آفت و بیماری

تمامی گیاهان آپارتمانی زمانی که دچار بیماری یا مشکل می شوند تمام توان و انرژی خود را برای رفع مشکل و مبارزه با آن هدر می دهند. پس در نتیجه به هیچ وجه به فکر پاجوش زدن نیستند. (آیا انسانی که با بیماری سختی دست و پنجه نرم می کند میتواند به فرزند آوری فکر کند؟)

پس سعی کنید در سریعترین زمان ممکن بیماری را از بین ببرید و سپس شرایط خوبی برای گیاه فراهم کنید تا رشد خوبی داشته باشد.

 

محصولات پیشنهادی گل ندا : انواع سم

مقالات پیشنهادی گل ندا : قارچ گیاهان آپارتمانی – علائم کمبود مواد مغذی در گیاهان

 

فروشگاه اینترنتی گل و گیاه گل ندا امکان خرید آنلاین تمامی گیاهان آپارتمانی و وسایل مورد نیاز آنها را در بسته بندی های شیک و مقاوم، با ارسال به موقع برای شما همراهان عزیز فراهم آورده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه